Jump to content

Žádost o unban :--)

Rate this topic

Recommended Posts

Dne 16.01.2019  ve 20:23  jsem dostal ban na všechny Funplay.pro csgo servery (IP/hwid ban, nevím jakej dáváte)

Zabanoval mě majitel serveru gamer.

Gamer ze serveru odešel a já do chatu napsal, že tu furt je. Troufám si tvrdit, že toto je důvod banu - Multi-Hack > nejspíše za Spectator List.

Od BigSm0ka jsem se dozvěděl, že na serveru funguje "fake odlogování" - v chatu to napíše že se např GamerX odpojil, přičemž ve hře furt je, pro hráče neviditelný a může nás spectovat. V momentu před mým banem jsem usoudil, že GamerX toto použil a tak jsem napsal do chatu, že tam furt je.  Pokud jsem dostal ban za toto, tak žádám o unban. Pokud za něco jiného tak bych chtěl vidět důkazy, vzhledem k tomu že jsem na serveru nikdy necheatoval. 

Nechápu proč byla původní žádost uzamčena, vzhledem k tomu že VAC ban nemá co společného s banem na serveru 🙂

• Downvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

About us

One of the leading Czechoslovak portals focusing on popular online games and the operation of community servers. We have over 10 years of development behind us and together with the ever-growing community we are always eagerly awaiting what adventure the next day will bring.

FUNPLAY.pro

FUNPLAY Store

Our team works hard to bring you unique and fun content. By purchasing credits, premium items, and other items, it motivates and encourages us to create more and better content.

Visit the Store

Partners

Bee Games. nonsteam.cz fakaheda.eu killzone.gg
Home
Search
Existing user? Sign In
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.