• Vytvořit účet

Utorok 27.10

ATP - DVOJHRY Viedeň (Rakúsko), tvrdý povrch (hala)

1. Zápas Dimitrov Grigor vs Khachanov Karen

Dimitrov, bývala svetová trojka, ktorý obľubuje skôr rýchlejšie povrchy na vonkajšku. V hale má momentálne bilanciu z 5 zápasov 2/3. Naposledy hral nesmierne ťažký zápas proti De Minaurovi, kde si ale v 3sete nedokázal udržať servis a prehral 2:1 (7:6 6:7 4:6)

Taktiež ako Dimitrov, Khachanov tiež obľubuje rýchle povrchy, naposledy prehral v tesnom zápase proti Evansovi (6:3 6:7 4:6), kde v prvom sete suverénne vyhral prvý set, následne breakol v druhom sete, ale potom pokračovanie zápasu psychicky nezvládol.

Z môjho pohľadu bude tento zápas veľmi zaujímavý, viac ale verím Khachanovovi, ktorý podľa mňa bude diktovať rýchlosť výmen a ak neprejaví slabosť na servise, tak verím vo výsledok 2:0.

2. Zápas Nišikori Kei vs Thiem Dominic

Dominik Thiem je typ tenistu ktorý primárne obľubuje antuku, ale zahrať vie aj na tvrdom(rýchlom) povrchu. To ukázal aj na Grandslamovom turnaji US open, kde vo finále porazil A. Zvereva (3:2).

Proti nemu stoji Kei Nishikori, ktorý sa iba nedávno vrátil po zranení. Myslím, že bude potrebovať dlhší čas, aby sa dokázal vrátiť do svojho tempa. To dokazujú aj jeho momentálne prehry proti hráčom z druhej stovky.

V tomto zápase verím Thiemovi, jeho servis je na harde skoro nebreaknuteľný, hra na sieti a bojovnosť bežať po každú loptičku mu zaručí ľahkú výhru.

3. Zápas  Garin Cristian vs Wawrinka Stan

Garin Cristian je prevažne antukový hráč, tvrdý povrch moc neobľubuje, zatiaľ čo jeho súper je ako stvorený na hard. V tomto zápase verím vo výhru Warinku. Hlavným faktorom je perfektný servis, neskutočný jednoručný backhand s veľkou razanciou, to platí ale aj pre jeho forehand. Z toho vyplýva, že Garin pod veľkým tlakom z toho, že bude zatlačený prevažne v defenzíve nebude stačiť na Wawrinkové rýchle údery, takže verím vo výsledok 2:0.